KONST / Litografier / Färglitografi 6387310
*
nr 638 7310
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi , Reinhold Ljunggren (1920-2006), vinter, 17/210, 33x51
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 maj 2010
kl 18:33:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/4 16:45:05
1
400 kr
3/5 12:25:31
2
400 kr
3/5 18:23:42
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vinter
-
5025 Färglitografi
Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:44
*
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Ljunggren
nr 638 7310
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi , Reinhold Ljunggren (1920-2006), vinter, 17/210, 33x51
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 maj 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/4 16:45:05 | 1 | 400 kr |
3/5 12:25:31 | 2 | 400 kr |
3/5 18:23:42 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vinter
-
5025 Färglitografi
Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:44